• המחלקה להשאלת ציוד
• המחלקה להסעת חולים ומוגבלים
• המחלקה לאספקת מזון
• המחלקה לבריאות הנפש
• המחלקה לשירותי רווחה בקהילה
• המרכז להידרותראפיה ושיקום
• מחלקת התנדבות
• המאגר הלאומי לתורמי מח עצם
• בית אורנית
• האגף לקידום הילד
• האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים
• תמיכה וסיוע לחולי אלצהיימר
• תמיכה וסיוע לחולי סרטן
• המחלקה לייעוץ והכוונה רפואיים



"המוסד לביטוח לאומי - הקרן לפיתוח שירותים לנכים"

ראש עירית רעננה - זאב בילסקי

ראש עירית אור יהודה - עו"ד יצחק בוכובזה

עו"ס בי"ח שערי צדק ירושלים - עמליה אורן

חבר הכנסת - משה גפני

משרד הרווחה - מרים כהן

אומנים - חני נחמיאס

מפקד מרחב דן, משטרת ישראל - חיים קרימקה

שר הבריאות - דני נווה

יו"ר מועצת השומרון - בנצי ליברמן

"המוסד לביטוח לאומי - הקרן לפיתוח שירותים לנכים"

הוסטל "אורנית" פתח תקוה
ב- 21.11.1996 אושרה בקשתה של "עזר מציון" לסייע בהצטיידות עבור ההוסטל.
מדובר היה בשלושה תחומי סיוע: ציוד כללי לחדרי המגורים, חדרי אוכל ומטבח, ציוד פארא-רפואי ומתקני חצר וכן ציוד מחשבים.
העמותה הגישה בקשה מסודרת וזו נבדקה באופן מקצועי ויסודי על ידי אנשי מקצוע מומחים מטעמה.
ועדת הקרן אישרה, כאמור, את הבקשה שעלותה הסתכמה בסך של 968,444 ¤. זהו סכום גבוה, לכל הדעות, ואישורו לווה על ידי בחששות מסוימים. ההוסטל טרם נפתח והשאלה הייתה אם אכן יהיה צורך בכל הציוד, ויותר מכך - אם ייעשה בו שימוש נכון ומושכל.
לאחר מספר חודשים ב- 17/6/97 נערך טקס הפתיחה הרשמי של ההוסטל וההתרגשות הייתה רבה ביותר. התרשמותנו אכן הייתה שאנשי העמותה השכילו לרכוש את הציוד המקצועי והנכון למען הילדים השוהים בהוסטל.
אבל בכל זאת, חששותיי לא תמו. אודה ולא אבוש, באתי לאנשי העמותה ובגמגום מסוים אמרתי שקיים חשש שהבית הנראה עם פתיחתו מבהיק ונוצץ, על כל הציוד שבו, יוזנח במהלך השנים. הבעתי חששותיי בקול חלוש כלשהו, אבל לנוכח תגובת אנשי העמותה, נרגעו חששותיי.
והיום - לאחר ביקורים רבים בהוסטל, אני בהחלט יכולה להצהיר שלא היה מקום לחשש כלשהו - הבניין, על כל הציוד שבו, נראה כאילו נפתח אתמול. הוא מבהיק בנקיונו ובסדר השורר בו, וניכר שיד אוהבת ומלטפת מטפחת אותו ודואגת לכל צרכי הילדים ומשפחותיהם.
כולנו תקוה שבקרוב יתרוקן הבית מדייריו הנוכחיים והעמותה תמצא לו יעד אחר.

לסיום
גרשון ברנאי - מנהל הקרן, שמכיר היטב את העמותה מתקופת היותו מנהל מחלקת שיקום בסניף רמת גן, וכל עובדי הקרן, מברכים את אנשי "עזר מציון" לרגל חגיגות חצי היובל של העמותה. אנו מאחלים ליו"ר העמותה, לעובדים המסורים הנאמנים
שלה וכן למתנדבים הרבים המסייעים לה, המשך עשייה פורייה בבריאות ובשמחה.

זיוה שגיא
רכזת בכירה, תחום פיתוח שירותים לנכים


הקרן לפיתוח שירותים לנכים פועלת על פי סעיף 220 לחוק הביטוח הלאומי.
הקרן נועדה בעיקר לקדם את שילובם של הנכים בקהילה. במשך קרוב ל-30 שנות פעילותה סייעה הקרן לפיתוח שירותים לנכים בכל סוגי הנכות ובמגוון רחב של תוכניות ושירותים: הקמה ושיפוץ של מוסדות ודיור מוגן, תעסוקה, פעילויות חברתיות, מתקני ספורט, מסגרת לחינוך מיוחד, מרכזים להתפתחות הילד, ציוד שיקום, ושיפור הנגישות בבניינים ואתרים - הכל כדי לאפשר לנכה לקיים אורח חיים בדומה לכל תושב אחר.
תחומי הסיוע של הקרן משקפים את צורכי הנכים, את ההתפתחויות המקצועיות ואת המגמות החדשות בטיפול בנכים ובקידום זכותם להשתלב בחברה, במשפחה ובתעסוקה, זאת לצד פיתוח שירותים ייחודיים לנכים שאינם מסוגלים להשתלב במסגרות רגילות.
הסיוע ניתן בתחומים האלה:

  • ציוד הנדרש להפעלת פרוייקט לתועלת ישירה של הנכים.
  • שיפוצים ובניה הנדרשים להתאמת מבנה המיועד לרווחתם של הנכים.
  • סיוע בבניה לשיפור תנאים פיזיים ואיכות חיים של נכים השוהים במוסדות קיימים שבבעלות הממשלה או גוף ציבורי.

עדיפות בפיתוח שירותים ניתנת ליוזמות באזורים שבהם קיים מחסור בשירותים אלה, לפי מידת נחיצות השירות לנכים.
הבקשות לסיוע מגיעות מגורמים שונים בקהילה: גופים ציבוריים, עמותות, גורמים מקצועיים, ארגוני נכים, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה, המסוגלים לבנות ולפתח פרויקט על כל היבטיו ולהבטיח את המשך הפעלתו. הקרן נותנת מענה לבקשות הסיוע ועוזרת במימון של עד 80% מהיקף הבקשה.
במהלך שנת 2003 סייעה הקרן ל-216 מסגרות שונות בכל רחבי הארץ בהיקף של כ- 130 מיליון ₪ בכל תחומי הפעילות.
חשוב לציין שבמסגרת החוק להבראת כלכלת ישראל תשס"ג - 2003, צומצם תקציב הקרן בצורה משמעותית וכתוצאה מכך צומצמו אפשרויות הסיוע של הקרן.
"עזר מציון" היא אחת העמותות היותר ותיקות איתן עובדת הקרן. הקשר בין הקרן לעמותה הוא קשר של עשייה משותפת רבת שנים.
היכרותנו עם העמותה החלה כשהעמותה הייתה צעירה, יחסית, ופעלה בתחומים מצומצמים בלבד. לאט לאט, במהלך השנים, ראינו מקרוב איך וכיצד מרחיבה העמותה את פעילותה ופונה לערוצים חדשים, כשהמטרה היא אחת - לסייע כמה שיותר למגוון אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.
הקשר בינינו החל בסיוע לרכישת ציוד להשאלה. משם המשכנו בסיוע במתקן הנכונית של "עזר מציון", בסיוע למסגרות תעסוקה לנפגעי נפש ולאחרונה בסיוע להקמתו של הבניין החדש.
אין ספק שהבניין החדש, שבנייתו מסתיימת בימים אלה, הוא בבחינת "חלום שהתגשם". המטבח השיקומי הגדול והמרווח, הבריכה, חדרי הטיפול והמועדוניות, מהווים עבור כולנו התקדמות מאד משמעותית. לא עוד מבנים שכורים, קטנים וצפופים ולא עוד תוכניות על הנייר.
כולנו תקווה שהפרויקטים החדשים האמורים להיפתח במבנה החדש, יהוו "אור לגויים" ומפה תצא התורה הטיפולית, המקצועית והמתקדמת ביותר.

המדור לילד המיוחד - מאגר השאלה לציוד תקשורת תומכת חילופית
מזה 15 שנה אני עובדת בקרן לפיתוח שירותים לנכים, ומטבע הדברים, הייתי שותפה לעשרות פרויקטים שבוצעו על ידי עמותות וארגונים שונים.
עבודתי עם אנשי "עזר מציון" היוותה עבורי חוויה יוצאת דופן ואפילו מרגשת.
זכורה לי היטב, לפני למעלה מעשור שנים, פנייתה של העמותה להקמת "המדור לילד המיוחד".
מדור זה הוקם ע"י אנשים בעלי חזון וחדוות יצירה, שהקפידו לזהות את הצרכים הייחודיים של אוכלוסיית הילדים בעלי הצרכים המיוחדים.
במסגרת המדור, הוקמה ספריית השאלה לציוד תקשורת תומכת חילופית. מדובר בציוד מאוד ייחודי ומתוחכם עבור אוכלוסיה שעיקר בעייתה הוא העדר יכולת לתקשר באופן מילולי.
נושא זה דרש מיומנות רבה והעמותה לא חסכה דבר במטרה להגיע לרמה מקצועית גבוהה. את הפרויקט ליווה צוות היגוי מקצועי ולכל הערה והארה של מי מאנשי הצוות נענו אנשי העמותה ברצון.
ניתן לומר שכיום מהווה "עזר מציון" כתובת מקצועית בנושא והציוד כולו מושאל לאנשים הזקוקים לו. אני בטוחה שכל אנשי המקצוע בארץ מכירים תודה לעמותה על כניסתה לתחום חשוב זה.

דורלי לבנסארט
רכזת בכירה, תחום פיתוח שירותים לנכים
ביטוח לאומי

לראש העמוד

ראש עירית רעננה - זאב בילסקי

לראשונה הכרתי מקרוב את "עזר מציון" והתוודעתי לעשייה המופלאה והמרגשת של העמותה ומתנדביה, בנסיבות כואבות. היו אלה חברים קרובים, שבצר להם, עקב מחלה קשה של בן משפחה, ברגעים הקשים, בין תקווה לייאוש, ניסו להסתייע בכל בדל של מידע ועזרה כדי להביא צרי ומרפא ליקירם. אל מי לא פנו ובמי לא התייעצו… תקצר היריעה מלתאר את מסע הייסורים, עד שנפתחה להם הדלת אצל הרב צ'ולק, "המלאך" בפיהם מאז, ותקווה חדשה החלה ממלאת אותם.
היה זה הרב צ'ולק ולצידו שורה ארוכה של אנשים נפלאים, מסורים ואוהבים, אשר לא חסכו זמן, מאמץ ורצון טוב, כדי לסייע להם. עבורי, שליוויתי אותם בימים קשים אלה, הייתה זו התרגשות לפגוש אנשים שעשו הכל בהתנדבות ונרתמו בכל מאודם למען הזולת כמפעל חייהם.
כראש עירייה זה שנים רבות, העמיקה היכרותי עם "עזר מציון", ולמרות חצי יובל השנים מאז הוקמה, אני רואה את ההתלהבות, האיכפתיות, האהבה והמסירות של מתנדביה, כאילו זה יומם הראשון בעשייה, כאילו כל פונה אליהם הוא הראשון בו הם מטפלים ולו הם מסייעים, תומכים ומלווים.
זוהי הזדמנות מיוחדת עבורי להעלות על נס את פעילות העמותה ביום חגה, להודות בשם כל תושבי רעננה, לסניף המקומי של "עזר מציון" ולמתנדבים הרבים ובראשם גב' יהודית שרייבר, מנהלת הסניף, על רכישת האמבולנס לטובת העיר, על אספקת ארוחות חמות למאושפזים, השאלת ציוד רפואי, הסעות חולים לטיפולים רפואיים, הפעלת מועדוניות לקשישים ולילדים בעלי צרכים מיוחדים, התנדבות בבית לווינשטיין, עריכת מסיבות חג בבתי חולים, קייטנות קיץ לילדים חולים, אירוח בני משפחות של מאושפזים, ועוד.
בפועלכם המסור אתם מהווים סמל ומופת ומביאים כבוד גדול לעיר ולתושביה. במעשיכם הינכם מקרבים את הגאולה, שנאמר: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

בכבוד רב
זאב בילסקי
ראש העירייה

לראש העמוד

ראש עירית אור יהודה - עו"ד יצחק בוכובזה

התוודעתי לפעילות "עזר מציון" בתוקף תפקידי בעיר בני ברק ובעירי, אור יהודה.
מטרת האירגון ופעולותיו ראויות לכל הערכה - התייחסות לצורכי חלשים בשעותיהם הקשות, מתן שירותים, שגם חזקים יותר יכולים להפיק מהם תועלת (כמו הסעות לבתי חולים, ואפילו לאירועים אישיים), טיפוח ילדים וחיזוקם, ועוד ועוד נגיעות רגישות ומלאות חסד בחלקים הכואבים ביותר בחיי כל אחד מאיתנו.
אנשי "עזר מציון" מצטיינים בחיוך, באיכפתיות, באהבת האדם, והללו מלווים את עשייתם היומיומית לרווחת כל הפונה אליהם.

חזקו ואימצו !
עו"ד יצחק בוכובזה
ראש העירייה
אור יהודה

לראש העמוד

עו"ס בי"ח שערי צדק ירושלים - עמליה אורן

אני כותבת מכתב תודה זה לארגון ולעומדים בראשו, על כל שיתוף הפעולה שאנו מקבלים מהארגון וממתנדביו.
מפעל ארוחות הצהרים המגיע מידי יום ביומו לביה"ח, למחלקות ילדים, גריאטריה ולמקומות נוספים לפי דרישה, הוא מפעל מבורך מאד.
מפעל זה אינו רק מתן ארוחה חמה לבן משפחה הסועד את החולה הוא גם מתן תשומת לב וברכה מידי המתנדב, הוא גם מקל ועוזר לביה"ח שאינו צריך לדאוג לבן המשפחה ולפעמים גם מונע אי נעימות במחלקות ונגיעה במגשי החולים.
בשמי ובשם צוות העובדים הסוציאליים אני מודה ומברכת את הוגי הרעיון ומוציאו לפועל.
כמובן שאיני רוצה להיזכר בימי הפיגועים אשר מתנדבי הארגון היו בין הראשונים שהגיעו לביה"ח עם שתיה וכיבוד ודאגו לאנשי הצוות ולמשפחות הפצועים.
אני מקווה בע"ה שזכרון זה ישאר נחלת העבר בלבד.
אני מברכת את הארגון ומאחלת בריאות לכל הנושאים במלאכת הקודש למען ריווחת החולים ובני משפחותיהם.
יישר כח!

בכבוד רב
עמליה אורן
מנהלת השרות הסוציאלי
המרכז הרפואי שערי צדק
ירושלים

לראש העמוד

חבר הכנסת - משה גפני

עזר מציון מעבר להיותו אחד הארגונים הגדולים והמובילים בתחום העזרה ההדדית, התמיכה הרפואית, הסיוע לזולת, הטיפול בקשישים, לנזקקי הסעד, משענת נפשית ועוד מגוון פעולות שכולם לתת לזולת בעת ממצוקתו, הוא מהווה שם דבר ומושג של עשית חסד בחברה בישראל.
עזר מציון מפעל של איש אחד הרב חנניה צ'ולק שליטא שהקדיש את כל כולו להגשים חלום של עשייה בתחום של הפסוק בתורה: "כי ימוך אחיך ומטה ידו עימך והחזקת בו גר ותושב" וגו' יום ולילה שבתות וחגים בכל עת ובכל שעה.
הרב צ'ולק אף ניפץ את שמנסים לצייר את הציבור החרדי שכביכול דואג לעצמו והוא מהווה הוכחה ניצחת בדאגה לכולם ללא הבדל אמונה, השקפת עולם, דת, גזע ומין, כולם מוצאים בו את התמיכה והסיוע בעת מצוקה.
המפעל הקדוש והיקר הזה פורש כנפים לכל תחום שבו החברה נזקקת לו, אנו מוצאים את הרב צ'ולק ואנשיו בזירת פיגוע, אצל משפחות מוכות אסון ובכל מקום בו יש צורך באנשים אמיצים וטובי לבב שמהווים מקור גאווה לכולנו.
דל העט מלהביע את רגשי הוקרת כולנו לרב צ'ולק ולאנשיו במחלקות השונות ובסניפים הרבים הפרוסים ברחבי הארץ בהם מתנוסס סימלה של עזר מציון סמל ומופת לעשייה רבת אנפין שכולה חסד.

בהוקרה ובהערכה רבה
משה גפני

לראש העמוד

משרד הרווחה - מרים כהן

עזר מציון בשבילי כאיש מקצוע וכמנהלת השרות בטיפול באדם המפגר בקהילה היא תמצית של ההוויה היהודית המאגדת בתוכה אחריות חברתית, עזרה הדדית, בסיוע לכל אדם באשר הוא אדם, וכל זה בצד קידמה בתחום הטיפול והאיבזור הטיפולי על מנת לאפשר איכות חיים טובה ככל שניתן לאנשים בכל גיל ובכל מצב, ללא הבדל דת ולאום.
עזר מציון מהווה גם גוף מסנגר, ומגייס משאבים כדי להיטיב עם האוכלוסייה אותה היא משרתת.
בהזדמנות זו אני רוצה להודות לעמותת עזר מציון בשמי ובשם צוות העובדים בשרות לטיפול בקהילה בכל הרמות ובשם אוכלוסיית האנשים עם פיגור שכלי ומשפחותיהם,
ה' יחזק את ידיכם ותמשיכו בעשייה בבריאות ובשמחה

בברכה
מרים כהן
מנהלת השרות
משרד הרווחה

לראש העמוד

אומנים - חני נחמיאס

עזר מציון היא אות ומופת לעשייה מכל הלב.
ראיתי את אנשי עזר מציון עוטפים כמו משפחה גדולה, חולים ומשפחותיהם, באהבה אין קץ, אוזן קשבת ותמיכה.
מי שצירף אותי לאגודה הוא אהרל'ה.
אהרל'ה הוא איש יקר וצנוע, חם ורגיש, טוב ומיטיב, פנה אלי כדי שאבוא לבקר ילד חולה בבית חולים "שניידר". הילד הביע את רצונו לפגוש חני מהטלוויזיה. כמי שלא מורגלת במראות המחלקה האונקולוגית היה לי הביקור קשה וטראומטי.
אהרל'ה הוביל אותי ברגישות אין קץ בין המיטות לא פוסח על אף ילד או בני משפחה, שולח חיוך או מילה טובה ולא שוכח ל'טפל' גם בי.
אל ה'מבצע' השני שלנו צרף את יומי, איש עם נשמה גדולה שהוביל אותי לשכונת דורה בנתניה כדי להגשים חלום של ילדה חולה.
הבאנו לה מחשב. הילדה הדומעת, המשפחה הנרגשת, והאושר הגדול הפכו אותי שבויה של עזר מציון לעד.
מאז השתתפתי בעשרות פעילויות של האירגון. ימי הולדת, חגיגות בר/בת מצווה, חלוקת סופגניות או מתנות לחגים בבתי החולי ם, מסיבות באורנית, וכמובן ביקורים פרטיים אצל ילדים חולים.
הזמנתי ילדים לבקר ב'חדר של חני' תכנית הטלויזיה וחוויתי איתם התרגשות של יציאה מן המחלקה אל העולם השפוי שבחוץ.
עזר מציון נותנת כח, אמונה , אופטימיות ואור לכל כך הרבה אנשים שעולמם חשך עליהם.
תודה שנתתם לי את הזכות להיות חלק מן המשפחה.

שלכם תמיד
חני נחמיאס

לראש העמוד

מפקד מרחב דן, משטרת ישראל - חיים קרימקה

"עזר מציון" נוסדה לפני קרוב לעשרים וחמש שנה.
סיפורו של "עזר מציון" איננו רק בבחינת סיכום, הוא מהווה גם - כך אני מקווה - נדבך בקורותיהם של תושבי גוש דן בכלל ושוטרי מרחב דן בפרט.
כשהגעתי לפקוד על מרחב דן של המשטרה בשנת 2000 ביקשתי לדעת מי הם הגורמים המשפיעים באזור המרחב והאפשרויות העומדות בפני על מנת לקדם פרויקטים שונים, כך התודעתי לרב חנניה צ'ולק מראשי "עזר מציון" בבני-ברק פגשתי אדם נעים הליכות וחדור מוטיבציה שהעמיד עצמו לרשות הקהילה והמשטרה ונכון לסייע בכל עת.
בעזרת חנניה ואנשי "עזר מציון" קידמנו את נושא הטיפול בקטינים נפגעי עבירה, אופן הטיפול והסעד לו הקטינים ראויים.
בהמשך ובמקביל הסתייענו באנשי "עזר מציון" כמעט בכל תחום ונושא שבין אדם לחברו, כמשטרה ביקשנו עזרתם למעוטי יכולת שפנו אלינו.
סיוע רפואי לנזקקים שבמהלך טפול משטרתי התוודענו למצוקתם וכו'.
אינני יכול להתעלם מסיוע רב שמוגש לשוטרים, בני משפחותיהם, סיוע רפואי וסיוע חומרי.
עושה הרושם שהמילה "לא" אינה שגורה בפיהם של אנשי "עזר מציון", כל פנייה מהמשטרה אליהם לא רק שלא סורבה אלא נענתה בסבר פנים וזכינו לפתרונות לכל סוגיה.
כל העת התרחבה והתעצמה התחושה שהמטרה העיקרית שעומדת לנגד אנשי "עזר מציון" היינה להעניק לציבור שרות וסיוע איכותי.
עד כמה שידוע לי, "עזר מציון" היא, לפי שעה, מהיחידות מסוגה בארץ שמקדישה את מרצה ויכולתה למטרות ציבוריות ולרווחת הציבור.
כמפקד מרחב דן של המשטרה הנמצא עם אנשי "עזר מציון" בקשר מתמיד יש לי זכות וחובה להודות לרב חנניה צ'ולק ואנשיו על פעילותם, תרומתם לחברה ושיתוף פעולה מתמיד עם משטרת ישראל מרחב דן.
תודה, יישר כוחכם.

בברכה
חיים קרימקה - נצ"מ
מפקד מרחב דן

לראש העמוד

שר הבריאות - דני נווה

החיוך על פניו של הילד אותו פגשתי ב"אורנית" אומר את הכל, פגשתי את הילד בבית ההחלמה לילדים חולי סרטן בפתח תקווה. הבית מעניק לילדים הנתונים לטיפולים קשים, תחושה של בית וחיים נורמלים. התרשמתי מאד מן הרמה המקצועית של הצוות העובדים והן מהגישה החמה והאנושית של עובדי הבית.
פעילות זו של "אורנית" יחד עם יתר פעולות עזר מציון ראויים להערכה ולשבח. במיוחד בימים אלה של מערכת בריאות ציבורית המתמודדת עם קשיים כלכליים כבדים, יש חשיבות עצומה לרוח התנדבות והשירותים הניתנים ע"י אגודות דוגמת עזר מציון.
במלאות חצי יובל לעזר מציון אני מאחל לכם שתזכו לעוד שנים רבות של עשייה ברוכה למען בריאות הציבור בישראל.

בברכה
דני נווה
שר הבריאות

לראש העמוד

יו"ר מועצת השומרון - בנצי ליברמן

הזכות הגדולה להכיר את עזר מציון נפלה לידי מהכרותי את יעקב פלהיימר, מנהל סניף פתח תקווה, המסמל באישיותו את כל הטוב והיפה בעזר מציון- עזרה לחלש, לנזקק ולחולה- עשייה עם כל הלב, ללא הגבלה של זמן ושל משאבים.
במהלך שנות היכרותי עם עזר מציון זכיתי להכיר את הרב צ'ולק, איש יחיד ומיוחד אדם משכמו ומעלה, העושה מעשים גדולים ומיוחדים בצנעה, בחום ובהרבה מאד אהבה.
כראש המועצה האיזורית שומרון זכינו להיעזר באגודת עזר מציון בכל פניה ועניין, והכל ברוח הנתינה שכה אופיינית לאגודה. במהלך השנים זכו משפחות רבות, תושבי השומרון, לסיוע משמעותי, הן מצד מתנדבי האגודה והן באמצעים כספיים ניכרים- ופרות עבודתם ניכרת ומורגשת בכל מקום.
אין מילים בפי לתאר את פרוייקט יחס הפרוייקט הנפלא של האגודה ביישובי גב ההר וצפון השומרון, פרוייקט לוווי וסיוע למשפחות נפגעי טרור- ואת השלכותיו על כלל האוכלוסייה במקום. ההתגיסות שלכם, בתקופה כה קשה לקהילה ככלל ולתושבים בפרט, בהתלהבות, ביכולת ובביצועים המרשימים- מעניקים לנו עולם ומלואו- אך גם מאירים על העשייה הנפלאה שלכם ומעידים על היכולות המרשימות שלכם כגוף התנדבותי.
שאו ברכה ויקר ביום חגכם. המשיכו לפעול, בדרככם המיוחדת, למען הפרט והקהילה- ויהי שכרכם הגדול במצוות שכולכם מקיימים הלכה למעשה - 365 ימים בשנה.
הלוואי וירבו כמותכם בישראל, ויתקיים בכם הפסוק "כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו".
במלואו ההערכה והתודה

בנצי ליברמן
ראש המועצה
יו"ר מועצת השומרון

לראש העמוד

מי אנחנו  

שירותים  

סניפים  

מילים חמות  

עזר כנגדנו  

חדשות  

סרטים 

לוח אירועים 

אלבום תמונות  

דרושים  

מוקדש בחום  

המומחים שלנו  

קישורים  


תנאי שימוש

הצהרת פרטיות

צור קשר

הרשם לידיעון

אמנת עזר מציון