• המחלקה להשאלת ציוד
• המחלקה להסעת חולים ומוגבלים
• המחלקה לאספקת מזון
• המחלקה לבריאות הנפש
• המחלקה לשירותי רווחה בקהילה
• המרכז להידרותראפיה ושיקום
• מחלקת התנדבות
• המאגר הלאומי לתורמי מח עצם
• בית אורנית
• האגף לקידום הילד
• האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים
• תמיכה וסיוע לחולי אלצהיימר
• תמיכה וסיוע לחולי סרטן
• המחלקה לייעוץ והכוונה רפואיים"עזר מציון" מהווה גורם מכריע בפריצת הדרך המשמעותית שארעה בתחום הובלת והסעת החולים ומוגבלי התנועה בישראל בעשור האחרון. למהפך ושינוי תפישת עולם זו שותפים כ- 20 האמבולנסים המתקדמים והמצויידים של "עזר מציון", המסיעים מדי יום ביומו מאות חולים מוגבלים לטיפולים רפואיים וכן לשמחות משפחתיות ולאירועים מיוחדים שהיו נמנעים מהם ללא עזרת האמבולנסים המשוכללים וצוות הנהגים המסור של "עזר מציון". למערך האמבולנסים מצטרפים גם כאלף נהגים המסיעים חולים וקשישים ליעדים שונים - ברכבם הפרטי ובהתנדבות מלאה.

הסעות באמבולנסים

מערך הנהגים המתנדבים

מיזם "מחוברים לחיים"

הסעות באמבולנסים

משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב המאוחרות, נעים האמבולנסים של "עזר מציון" בכבישי הארץ, מסיעים חולים וקשישים המוגבלים בתנועתם אל ומן המרכזים הרפואיים, מרכזי השיקום ובתי החולים הגריאטריים, ובכך מסייעים מעט על מאבקם היומיומי המתמשך.

ההסעות מקלות מאוד על מוגבלי התנועה הנאלצים להגיע מספר פעמים בשבוע לטיפולים רפואיים: הן פותרות עבורם את בעיית ההתניידות הקשה וחוסכות מהם הוצאות כספיות גדולות בזמן שמצבם הכספי רעוע ממילא. כך חוסכת "עזר מציון" הוצאה של אלפי שקלים בחודש. זאת, משום שמערכת הבריאות מממנת 30% בלבד מעלויות אלה, ולאור העובדה כי גופים אחרים המעניקים שירות כזה גובים עבורו סכומים גבוהים ביותר.

כדי להבטיח כי השירות החשוב יינתן באופן מקצועי ומיומן, אך גם עם פנים מאירות ויחס חם, נבחן כל אחד מהנהגים המתקבלים לעבודה בדקדקנות ובקפידה. נהגי האמבולנסים נושאים את כל התעודות הדרושות מטעם "מגן דוד אדום", ואילו האמבולנסים מצויידים באמצעי ההחייאה המתקדמים ביותר, ובציוד המשוכלל ביותר (כמו מעלונים, אמצעי מיגון ובטיחות, ועוד).

ברכישת רבים מהאמבולנסים של "עזר מציון" סייעו אנשי "וועידת התביעות" - גוף יהודי עולמי המטפל בכספי הפיצויים מגרמניה ומסייע לקשישים בנושאים הומניטריים שונים. אברהם פרסלר הוא נציג "וועידת התביעות" (CLAIMS CONFERENCE) בארץ. שותפים יקרים נוספים שנרתמו למאמץ הגדלת צי האמבולנסים של "עזר מציון" הינם הקרן לפיתוח שירותים ב"מוסד לביטוח לאומי" ויצחק שביט, סגן נשיא איחוד הקהילות היהודיות בארה"ב, שסייע בהשגת תרומות מיהודי ארה"ב והתפוצות.
לתיאום הסעות באמבולנסים, המיועדים להסעת מוגבלים בלבד, יש להתקשר יום עבודה קודם עד השעה 12:00 (ליום א' יש להזמין ביום חמישי, עד השעה 12:00):
טל. 03-6144666


מנהל: חיים לורבר
כתובת: רח' רבינוב 5 בני ברק
טל. 03-6144666
פקס. 03-6144670


לראש העמוד
מערך הנהגים המתנדבים

ההיטלטלות באוטובוסים הינה מעל לכוחותיהם של מאות קשישים, נכים ומוגבלי תנועה, האמורים להגיע לבית החולים, למרפאה, למעון התעסוקתי, או לכל יעד חשוב אחר. במטרה להקל עליהם להגיע למחוז חפצם, וכדי לא לדחות, בשל העומס הרב, חלק ניכר מהפניות המגיעות למחלקת ההסעות, הקימה "עזר מציון" מערך רחב של נהגים מתנדבים.

את מוגבלי הניידות המרותקים לכסאות גלגלים או לאלונקות, ממשיכה "עזר מציון" לשרת ולהסיע באמבולנסים לכל מקום נדרש. את מוגבלי הניידות האחרים מסיעים ברכבם הפרטי ובחפץ לב מאות מתנדבים המקדישים פעם אחת בשבוע, או יותר, בזמנם הפנוי (בדרכם לעבודה, בשובם הביתה או בכל זמן אחר), ביום ובשעה הנוחים להם.

לקבלת פרטים נוספים ולהצטרפות למערך הנהגים המתנדבים:
טל. 03-6144611, או פקס. 03-6144670.


לראש העמוד
מיזם "מחוברים לחיים"

"מחוברים לחיים" הינו מיזם חדשני של "עזר מציון" בו נוטלים חלק כ-4,000 איש מכל רחבי העולם – מישראל, מארה"ב, מאירופה, מאוקראינה, מדרום אפריקה וממדינות נוספות. הקבוצות מטפלות בכ-2,000 משימות בחודש, כאשר הכל נעשה בהתנדבות מלאה ומתוך מטרה אחת – להרבות חסד בעם ישראל ולהרבות טוב עם הזולת.

עשרות בקשות נשלחות מידי יום ומקבלות מענה בתוך דקות באחת מ-120 קבוצות החסד בוואטסאפ של "מחוברים לחיים".

להצטרפות לקבוצת ווצאפ באזור מגוריכם, נא שלחו הודעת ווצאפ למספר: 052-5808936, ותתחברו לחיים.

לראש העמוד

מי אנחנו  

שירותים  

סניפים  

מילים חמות  

עזר כנגדנו  

חדשות  

סרטים 

לוח אירועים 

אלבום תמונות  

דרושים  

מוקדש בחום  

המומחים שלנו  

קישורים  


תנאי שימוש

הצהרת פרטיות

צור קשר

הרשם לידיעון

אמנת עזר מציון